Автоматичні зовнішні дефібрилятори
Автоматичні зовнішні дефібрилятори незамінні при проведенні реанімаційних заходів, вони оснащені голосовими та текстовими підказками для проведення серцево-легеневої реанімації та дефібриляції, що полегшує роботу медичного персоналу та спеціально підготовлених користувачів. Існує кілька різновидів автоматичних зовнішніх дефібриляторів:
- повністю автоматичні дефібрилятори – які самі виробляють аналіз ЕКГ ритму, самі вибирають енергію розряду (залежно від імпедансу тіла пацієнта), самі виробляють дефібриляцію;
- Напівавтоматичні дефібрилятори - відрізняються від автоматичних тим, що дефібриляція виробляється оператором, при натисканні на кнопку розряду, а аналіз ЕКГ та набір енергії виробляються автоматично. Нерідко в напівавтоматичних зовнішніх дефібриляторах є ручний режим, при перемиканні на який користувач має можливість вибору енергії розряду і наносити розряд натисканням відповідної клавіші. При цьому єдиною істотною функціональною відмінністю між напівавтоматичним і звичайним стаціонарним дефібрилятором є відсутність в першому багаторазових дефібриляційних електродів ("прасів"), в них використовуються одноразові електроди, що самоклеяться. Але не варто забувати також про такі параметри як вага, габарити, надійність та мобільність, які у напівавтоматичних дефібриляторів набагато краще, ніж у стаціонарних. Вони мають вологозахищений, протиударний корпус, невеликі масогабаритні параметри, що робить їх просто незамінними при проведенні екстреної реанімаційної допомоги.